PODSTAWOWE ZASADY

 

ZASADY ROZGRYWKI:

 

  1. Potyczka opiera się na maksymalnie 3 rundach (do dwóch wygranych). Jeżeli jeden z graczy wygra dwa razy pod rząd, nie ma potrzeby przeprowadzania trzeciego pojedynku.

  2. Każdy gracz może użyć danej rasy tylko raz podczas rozgrywki z tym samym przeciwnikiem.

  3. Podczas turnieju nie można używać Złotych Kart.

  4. Użycie Złotej Karty automatycznie prowadzi do dyskwalifikacji uczestnika. Kontrolę nad tym sprawuje koordynator turnieju.

  5. W każdej z kategorii, gracze dostosowują się do poziomu „słabszego” uczestnika. Przykład: Gracz 1 jest na 25 poziomie, zaś jego przeciwnik na 16. Siła kart obu graczy nie może więc przekroczyć maksymalnej wartości siły kart na poziomie 16. Kontrolę nad tym sprawuje koordynator.

  6. Uczestnik, który zakwalifikował się do fazy finałowej, bierze udział w tej samej kategorii, w której był w fazie eliminacyjnej (bez względu na to, czy między jednym a drugim turniejem zdobył wyższy poziom).

  7. Pomiędzy rozgrywkami gracze mają 5 min. na dopasowanie talii kart przed kolejnym pojedynkiem.

  8. W przypadku wystąpienia problemów technicznych, mecz może zostać powtórzony z zastrzeżeniem, że o słuszności powtórzenia rozgrywki zdecyduje koordynator. Jeżeli okaże się, że problemy wynikają z celowych działań gracza, zostanie on automatycznie zdyskwalifikowany.

  9. Rozgrywki trwają do momentu wyłonienia zwycięzcy.

  10. Organizator turnieju odpowiada za poprawne łączę i sprzęt (o ile uczestnicy nie korzystają z własnego).

POLSKA LIGA GIER KARCIANYCH

TOP